Ndërlidhjet

Assad: Irani nuk synon armë bërthamore


Irani nuk synon të prodhojë armë bërthamore, tha presidenti i Sirisë, Bashar al Assad gjatë takimit në Paris me homologun e tij francez, Nicholas Sarkozy.

Ky i fundit ka kërkuar nga Damasaku "ta bindë Iranin që të paraqesë prova" që mbështesin deklaratën e al Assadit.
Siria dhe Irani janë dy vende aleate.
XS
SM
MD
LG