Ndërlidhjet

Gruevski propozon qeverinë e re


Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski propozoi sot emrat e kabinetit të ri qeveritar.

Nëntë nga ish ministrat në qeverinë e kaluar do të mbeten në kabinetin e ri, përfshi ministrin e jashtëm dhe atë të brendshëm.

Partneri shqiptar në koalicionin qeverisës, BDI-ja do të ketë drejtimin e pesë minsitrive, shëndetësisë, ekonomisë, qeverisjes lokale, mjedisit dhe ministrinë e punës dhe politikave sociale.

Parlamenti do votojë për qevrinë e re më 26 korrik.
XS
SM
MD
LG