Ndërlidhjet

Abbas: Të përshpejtohet procesi paqësor


Presidenti palestinez Mahmoud Abbas do t'i bëjë thirrje kryeministrit të Izraelit Ehud Olmert që të përshpejtojë procesin e paqes.

Nabil Abu Rudeina, zëdhënësi i Abass-it tha se "palët ndodhen nën presionin e kohës" për të zhvilluar bisedimet ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve.

Abbas dhe Olmert do të takohen sot në Paris, në samitin e Unionit Mediteran.
XS
SM
MD
LG