Ndërlidhjet

Paris: Mbahet samiti i Unionit Mediteran


Krerët e shteteve, ministrat e jashtëm dhe zyrtarët e tjerë nga 44 vende rreth Mediteranit dhe Bashkimit Evropian janë mbledhur sot në Paris për inicimin e Unionit për Mediteranin.

Presidenti francez Nicolas Sarkozy është nikoqir i samitit, ku diskutohen çështjet rajonale, imigracioni dhe ndotja e mjedisit.

Sarkozy njoftoi se Siria dhe Libani janë pajtuar që të vendosin ambasadat në kryeqytetet respektive.
XS
SM
MD
LG