Ndërlidhjet

Olmert: Izraeli dhe palestinezët shumë afër marrëveshjes paqesore


Kryeministri izraelit, Ehud Olmert, tha sot se Izraeli dhe palestinezët kurrë nuk kanë qenë më afër marrëveshjes paqesore.

Këto komente ai i bëri në Paris, ku mori pjesë në samitin e vendeve evropiane dhe mesdhetare, pas bisedimeve me presidentin palestinez, Mahmoud Abbas dhe presidentin francez, Nicolas Sarkozy.

Zoti Olmert tha se të dy palët kanë marrë "vendime serioze dhe të rëndësishme", që do të çojnë në marrëveshje.
XS
SM
MD
LG