Ndërlidhjet

Stërvitje ushtarake Ukrainë - NATO


Disa parti politike dhe organizata jo qeveritare paralajmëruan protesta në Ukrainë kundër fillimit të stërvitjeve të përbashkëta ushtarake ndërmjet NATO-s dhe forcave vendore.

Në anën tjetër, ushtria tha se stërvitja është "hap i ri në ndërtimin e besimit dhe bashkëpunimit ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Ukrainës".

Stërvitja ushtarake fillon sot në Detin e Zi dhe pjesë tokësore të Ukrainës.

XS
SM
MD
LG