Ndërlidhjet

Kjev: Ushtrime ushtarake me NATO-n


Kanë filluar ushtrimet ushtarake shumëkombëshe në Ukrainë.

Në ushtrimet dy javore marrin pjesë trupa nga 15 shtete, përfshi vende anëtare të NATO-s dhe shtete partnere si Gjeorgjia dhe Azerbaxhiani.

Disa dhjetëra persona protestuan kundër manovrave ushtarake, derisa dy vjet më parë ushtrime të ngjashme nuk u zhvilluan për shkak të protestave.
XS
SM
MD
LG