Ndërlidhjet

Çeçeni: 1 polic, 2 guerilë të vrarë


Një polic dhe dy guerilë janë vrarë në incidente të ndara në Çeçeni.

Agjencitë ruse të lajmeve cituan zyrtarët lokalë të kenë thënë se sulmuesit kanë hapur zjarrë në një grup të policëve në distriktin Shatoi.

Që nga viti 1994, separatistët çeçenë kanë zhvilluar dy luftëra për pavarësi nga Rusia. Sulmet e guerilëve ende vazhdojnë megjithë përfundimin e operacioneve luftarake nga konflikti i fundit, që filloi në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG