Ndërlidhjet

Jeremiq dhe Lavrov diskutojnë për Kosovën


Ministrat e Jashtëm të Serbisë dhe të Rusisë, Vuk Jeremiq dhe Sergei Lavrov do të diskutojnë sot në Moskë rreth Kosovës dhe bashkëpunimit ndërmjet Beogradit e Moskës, njoftuan mediat serbe.

Sipas tyre, Jeremiq do të diskutojë edhe me përfaqësues të presidentit të Rusisë.

Marrëveshjet ekonomike për industrinë e naftës dhe gazit poashtu do të jenë ndër temat kryesore.

XS
SM
MD
LG