Ndërlidhjet

Irani dhe Siria flasin për krizat në rajon


Ministri i Jashtëm i Iranit ndodhet në Damask për bisedime me presidentin e Sirisë Bashar al Assad.

Në fillim të vizitës Manoucher Mottaki tha se në fokus të takimeve do të jetë "zhvillimet e fundit në Lidjen e Mesme".

Pritet që al Assad dhe Mottaki të diskutojnë për nismën e fundit të presidentit francez Nicolas Sarkozy, sipas të cilës Siria si aleate e Iranit, duhet të shtyjë këtë vend që të bashkëpunojë me bashkësinë ndërkombëtare, lidhur me programet bërthamore.
XS
SM
MD
LG