Ndërlidhjet

Rice: Të bashkuar përballë Iranit


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice tha se prania e Uashingtonit në bisedimet e fundjavës me Iranin tregon se bashkësia ndërkombëtare është e bashkuar në përpjekjet e saj për të ndaluar programet e Iranit për pasurimin e uraniumit.

"Ajo që duam të dëshmojmë është se Shtetet e Bashkuara qëndrojnë vendosmërisht dhe të bashkuar me aleatët. Shpresojmë që këtë mesazh ta marrë dhe Irani", tha Rice.

XS
SM
MD
LG