Ndërlidhjet

Kabul: Lirohen 15 pengje


15 militantë talibanë janë vrarë dhe 15 pengje janë liruar gjatë një aksioni të forcave amerikane dhe afgane në provincën e Heratit. Lajmi bëhet i ditur nga burimet afgane.

Trupat e NATO-s njoftojnë se kanë vrarë një komandant taliban në rajonin e Helmandit.
XS
SM
MD
LG