Ndërlidhjet

Beograd: Ngrihen dyshime ndaj 28 shqiptarëve


Prokuroria e Serbisë për krime lufte ka filluar shqyrtimin e dyshimeve se 28 shqiptarë të Kosovës janë të përfshirë në vrasjen e 22 civilëve serbë dhe shqiptarë në vitin 1998.

Në mes të 28 personave që dyshohen për vrasjen është dhe Fatmir Limaj, ish komandant i UÇK-së aktualisht ministër në Qeverinë e Kosovës.

Limaj u shpall i pafajshëm nga Gjykata e Hagës për ish Jugosllavinë nga akuzat për krime lufte.
XS
SM
MD
LG