Ndërlidhjet

Rusia e shqetësuar për ushtrimet e NATO-s


Ministria e Jashtme e Rusisë tha se është e shqetësuar rreth stërvitjeve të NATO-s që po zhvillohen në Ukrainë.

Rusia tha se natyra dhe deklarata shoqëruese rreth stërvitjes ngrisin shqetësime.

Stërvitja filloi para katër ditësh në portin e Ukrainës në Detin e Zi dhe do të zgjas deri më 26 korrik. Përveç trupave amerikane marrin pjesë edhe forca nga Armenia, Azerbejxhani dhe vende evropiane.
XS
SM
MD
LG