Ndërlidhjet

Petraeus: Al Kaida po zhvendoset nga Iraku


Al Kaida po i lëviz militantët nga Iraku në zonat kufitare mes Afganistanit dhe Pakistanit, tha gjenerali amerikan David Petraeus.

Petraeus, ushtaraku më i lartë amerikan në Irak, tha se informacionet e shërbimeve të zbulimit sygjerojnë se Al Kaida po e risheh vendimin që Iraku të jetë fronti i tyre kryesor.
XS
SM
MD
LG