Ndërlidhjet

Herat: Policë të vrarë gabimisht nga ushtria


Nëntë policë afganë u vranë në krahinën Farah në pjesën perëndimore të Afganistanit.

Vrasjet ndodhën pasi trupat policore dhe ushtrake shkëmbyen zjarrë duke menduar për njëra tjetrën se janë kryengritës.

Zyrtarët thanë se në ndihmë janë ftuar forcat e NATO-s që veprojnë atje dhe policët janë vrarë nga sulmet e tyre ajërore. Pesë policë raportohet se janë plagosur.
XS
SM
MD
LG