Ndërlidhjet

Varshavë: Zhvillohet varrimi i Geremekut


Në Varshavë zhvillohet sot funerali i ish ministrit të jashtëm dhe një ndër figuarave kryesore evropiane në përpjekjet për rrëzimin e komunizmit, Bronisllav Geremek.

Përveç zyrtarëve më të lartë të Polonisë në ceremoninë e varrimit do të marrë pjesë dhe ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright.

Geremek së fundi ishte anëtar i Parlamentit Evropian.
XS
SM
MD
LG