Ndërlidhjet

Merkel viziton Kjevin


Kancelarja gjermane Angela Merkel sot po qëndron në Kjev ku do takohet me presidentin Viktor Jushçenko dhe kryeministren Julia Timoshenko.

Siguria energjitike, marrëdhëniet dypalëshe dhe synimet e Ukrainës që t'i bashkohen NATO-s dhe BE-së janë në krye të agjendës.

Kjo është vizita e parë e këtij niveli nga Berlini që pas ardhjes në pushtet në Ukrainë të forcave demokratike.
XS
SM
MD
LG