Ndërlidhjet

Çeçeni: Vriten tre policë


Persona të armatosur kanë vrarë tre policë në Çeçeni. Trupat e policëve, sipas burimeve zyrtare, u gjetën në një fermë.

Çeçenia, që nga viti 1994 ka përjetuar dy luftëra mes forcave që kërkojnë shkëputje dhe trupave ruse.

Aktualisht Çeçenia është nën kontrollin e një administrate pro ruse, por sulmet dhe rezistenca ka vazhduar, ndonëse pa luftime të ashpra.
XS
SM
MD
LG