Ndërlidhjet

SHBA: Irani ka mundësi të godasë Evropën


Shefi i mbrojtjes raketore i Shteteve të Bashkuara tha se Irani me siguri ka mundësi të godas shumicën e Evropës me raketat ballistike.

Gjenerali Henry Obering tha për mediat gjermane se "aktualisht Irani ka aftësi të arrijë shumicën e Evropës", por këtë "nuk e ka demonstruar ende".

Obering udhëheq agjencinë mbrojtëse raketore të Pentagonit, e cila po ndërton mburojën raketore, që Shtetet e Bashkuara dëshirojnë ta vendosin në Poloni dhe në Çeki.

XS
SM
MD
LG