Ndërlidhjet

Londër: Irani ka reduktuar ndërhyrjen në Irak


Sekretari britanik i Mbrojtjes Des Boun tha sot se "ndërhyrja e dukshme e Iranit" në Irak ka shënuar rënie.

Ai tha se beson që ekzistojnë të dhëna sipas të cilave Irani nuk po u ofron më mbështetjen e mëhershme kryengritësve në Irak.

Londra, më herët, ka akuzuar Tehereanin se financon, armatos dhe trajnon militantët shiitë në Irak.

XS
SM
MD
LG