Ndërlidhjet

Brown: Disa trupa britanike do të tërhiqen nga Iraku


Kryeministri britanik, Gordon Brown, tha sot se disa trupa britanike nga Iraku do të tërhiqen në vitin 2009.

Ai tha se niveli aktual i trupave prej 4100 ushtarësh, do të zvoglohet gjatë vitit të ardhshëm kur ushtarët e kompletojnë punën në stërvitjen e njësive ushtarke dhe policore të Irakut.

Kryeministri Brown tha se komandantët ushtarakë presin "ndryshim fundamental të misionit" në muajt e parë të vititi 2009.
XS
SM
MD
LG