Ndërlidhjet

Moskë: Grupi i të rinjëve akuzohet për vrasje nga urrejtja


Prokurorët rusë njoftuan se 13 të rinjë janë paraqitur në gjyq, të akuzuar për dy vrasje nga urrejtja dhe për përpjekje për vrasjen e 10 njerëzve të tjerë.

Sipas një gjyqi moskovit, të akuzuarit organizuan një grup për të vrarë personat nga Azia Qendrore dhe Kaukazi.

Prokurorët thane se grupi kishte publikuar fotografitë e sulmeve në forumet nacionaliste në Internet.
XS
SM
MD
LG