Ndërlidhjet

Irani nuk heq dorë nga programet atomike


Presidenti Mahmud Ahmadinejad tha se Irani nuk do të lëshojë pe në mosmarrveshjet rreth programeve bërthamore.

"Kombi iranian po ndjek rrugën e tij të drejtësisë dhe dinjitetit, nuk do të tërhiqet nën presionin e fuqive tjera" tha Ahmadinejad.

Ai sidoqoftë, lëvdoi pjesëmarrjen e amerikanëve në rrethin e fundit të negociatave për programet bërthamore.
XS
SM
MD
LG