Ndërlidhjet

Irak: Ofensivë e re kundër Al Kaidës


Ushtria irakiane tha se rreth 30.000 ushtarë dhe policë do të marrin pjesë në ofensivën kundër Al Kaidës, në krahinën Diajla.

Kjo konsiderohet ndër vatrat kryesore të luftëtarëve të Al Kaidës dhe njëri ndër rajonet kryesore prej ku kryengritësit fillojnë sulmet e tyre.

Sipas paralajmërimeve, ofensiva do të fillojë me 1 gusht.

XS
SM
MD
LG