Ndërlidhjet

Barack Obama po qëndron në Berlin


Kandidati për president të Shteteve të Bashkuara Barack Obama do të mbajë sot fjalim në Berlin, në kuadër të turneut ndërkombëtar, në prag të zgjedhjeve, në nëntor.

Kandidati i Partisë Demokratike do të takohet edhe me kancelaren Angela Merkel.

Dje, ai qëndroi në Lindjen e Mesme ku premtoi lidhje të forta me Izraelin dhe tha se bota duhet të parandalojë Iranin nga arritja e armëve bërthamore.

XS
SM
MD
LG