Ndërlidhjet

Penjani nëshkruan paktin për mosagresion


Koreja Veriore nënshkroi paktin për mosagresion me vendet e Azisë Juglindore.

Ministri i Jashtëm i Koresë Veriore Pak Ui Chun nënshkroi marrëveshjen për bashkëpunim në ceremoninë gjatë ditës së fundit të konferencës rajonale për sigurinë, që u mbajt në Singapur.

Zyrtarët dhe analistët vlerësuan se ky është sinjal i Penjanit se dëshiron të shihet si lojëtar më i përgjegjshëm në skenën ndërkombëtare.

XS
SM
MD
LG