Ndërlidhjet

Moska, qyteti më i shtrenjtë në botë


Moska është kryeqyteti më i shtrenjtë për të jetuar për punonjësit e huaj, vlerëson anketa e kompanisë Mercer. Moska ka lënë pas qytete tradicionalisht të shtrenjta si Londra, Tokio, Oslo dhe Seuli.

Qyteti më i shtrrenjtë në Shtetet e Bashkuara ishte Nju Jorku, i cili në listën e përgjithshme renditej në vendin e 22.

Qyteti më i lirë në mesin e 143 qyteteve ishte kryeqyteti i Paraguajit, Ausunçion.

Anketa e kompanisë Mercer mbi koston e jetesës mat dhe krahason vlerën e mbi 200 elementëve.
XS
SM
MD
LG