Ndërlidhjet

Libia i ndalon naftën Zvicrës


Kompania që merret me thuajse gjithë eksportin e naftës në Libi njoftoi se do të ndërpresë furnizimin për Zvicrën.

Ky vendim është në shenjë proteste lidhur me arrstimin e djalit dhe nuses së djalit të Gadafit, udhëheqësit të Libisë.
I biri i Gadafit, Hanibial Gadafi dhe bashkëshortja e tij u ndaluan nga policia zvicërane për shkak të keqtrajtimit që i kishin bërë dy punonjësve të hotelit ku ishin vendosur.

Libia në shenjë proteste ka ndaluar edhe të gjtiha anijet me flamurin zvicëran të ankorohen në portet libiane.
XS
SM
MD
LG