Ndërlidhjet

Obama: SHBA dhe Evropa të jenë së bashku


"Evropianët dhe amerikanët të punojnë së bashku për të mundur terrorizmin dhe të thajnë burimin e ektremizmit dhe mbështetësve të tij", tha senatori Barack Obama gjatë një fjalimi që po e mban në këto momente në Berlin.
Dhjetëra mijëra njerëz po e ndjekin fjalimin e kandidatit presidencial amerikan.

Obama ka bërë thirrje për bashkëpunim të ngushtë mes SHBA-së dhe Evropës për të bashkëpunuar dhe për të ndihmuar Afganistanin, Irakun, t'i jepet fund gjenocidit në Darfur dhe të punohet me izraelitët dhe palestinezët për paqje përfundimtare.
XS
SM
MD
LG