Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës në Bakuba


Të paktën tetë persona u vranë nga një sulmuese vetëvrasëse në verilindje të Bagdadit.

Sulmi ndodhi në një pikë kontrolli të forcave ushtarake amerikane dhe irakiane, në qytetin e Bakubës.

Agjencitë e lajmeve njoftuan se të paktën 24 persona të tjerë janë plagosur në sulmin vetëvrasës.XS
SM
MD
LG