Ndërlidhjet

Kurir: Karaxhiqi ka qenë në Vjenë


Radovan Karaxhiqi ka qenë në Vjenë gjatë viteve që ishte në kërkim dhe ka ushtruar profesionin e shëruesit. Në Vjenë jeton një komunitet i madh serb, në mesin e të cilëve ishin dhe pacientët e të akuzuarit për gjenocid.

Lajmi bëhet i ditur nga gazeta austriake Kurir. Autoritetet në Austri po hetojnë informaiconet e publikuara në media.
XS
SM
MD
LG