Ndërlidhjet

Rajs: Kina të mos keqpërdor Olimpiadën


Sekretarja amerikane e shetit, Kondoliza Rajs, ka sinjalizuar autoritetet kineze që gjatë Lojtrave Olimpike të mos shfrytëzojn makinerinë masovike të sigurimit për të goditur kundërshtarët politik.

Duke folur nga Zelanda e Re, ku po qëndron për vizitë, Kondoliza Rajs ka përkujtuar autoritetet kineze se kanë premtuar që Olimpiada do të jetë rast për të manifestuar "transparencën dhe tolerancën".
XS
SM
MD
LG