Ndërlidhjet

Rrripi i Gazës: Nga një shpërthim u vranë pesë vetë


Pesë persona, përfshirë një veprimtar të Hamasit dhe një fëmijë, janë vrarë dhe më se 20 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në Rripin e Gazës.

Njoftohet se për këtë shpërthim nuk është fajësuar Izraeli, që sugjeron se kjo ka të bëjë me luftë të brendshme palestineze.

Lëvizja Hamas e ka nën kontroll Rripin e Gazës, pasi luftëtarët e saj ia dolën ta mbizotërojnë Fatahun rival para një viti.
XS
SM
MD
LG