Ndërlidhjet

India në gjendje gatishmërie


Qytetet e Indisë janë në shkallën më të lartë të gatishmërisë për shkak të sulmeve që morrën jetën e së paku 46 personave dhe plagosën 160 të tjerë.

Grupi i quajtur "Muxhahedinët e Indisë" morri përgjegjësinë për së paku 16 sulme të ndara të shtunën e kaluar në qytetin e Ahmadabadit, sulme që ndodhën një ditë pas atyre në Bangalore.
XS
SM
MD
LG