Ndërlidhjet

Vdes regjisori më i njohur arab


Regjisori egjiptian Jusuf Shahin u nda nga jeta në moshën 82 vjeçare. Shahin njihet si regjisori më i vlerësuar në botën arabe të filmit.

Ai njihet për filmat që fokusohen në dallimin mes fondamentalizmit islamik dhe terrorizmit.
XS
SM
MD
LG