Ndërlidhjet

OKB, SHBA dënuan sulmet në Indi


Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki moon dënoi fuqishëm vargun e shpërthimeve në dy qytete të Indisë, në të cilat u vranë 45 dhe u plagosën 160 persona.

Edhe Shtëpia e Bardhë dënoi sulmet e fundjavës në Indi.

Ndërkohë, liderët në Indi kërkuan qetësi nga qytetarët, pas vargut të sulmeve në tregje, autobusë dhe spitale në Ahmedabad.


XS
SM
MD
LG