Ndërlidhjet

Viktima në kufirin Afganistan-Pakistan


Të paktën gjashtë persona u vranë dhe tre të tjerë u plagosën, kur një raketë e gjuajtur nga Afganistani goditi një shtëpi në zonat fisnore të Pakistanit.

Nuk dihet ende nëse raketa ishte gjuajtur nga militantët talebanë në Afganistan, apo forcat e koalicionit, që luftojnë kundër tyre.

Banorët thanë se shtëpia ishte pronë e një lideri fisnor tek i cili shpesh qëndronin persona të dyshuar si militantë talebanë.
XS
SM
MD
LG