Ndërlidhjet

Irak: Të paktën 24 të vrarë, 70 të plagosur


Të paktën 24 persona u vranë dhe mbi 70 u plagosën në dy shpërthimet e sotme në Bagdad.

Sulmet ndodhën në kohën kur besimtarët shiitë shkojnë në Bagdad për peligrinazh.

Policia tha se me sa duket sulmet vetëvrasëse janë kryer nga femra.


XS
SM
MD
LG