Ndërlidhjet

Shkup: U arrestua një lider opozitar për akuza për korrupsion


Njëri nga liderët e partisë opozitare Lidhja socialdemokrate e Maqedonisë, Zoran Zaev, është arrestuar dhe i është caktuar paraburgimi prej 30 ditësh për akuza lidhur me korrupsion.

Së bashku me të janë arrestuar edhe katër bashkëpunëtorë të tij.

Këta të dyshuar ishin arrestuar edhe më 17 të këtij muaji, por ishin lejuar që të mbrohen në liri.
XS
SM
MD
LG