Ndërlidhjet

Gilani: SHBA të mos veprojnë njëanshëm


Kryeministri i Pakistanit Yousuf Raza Gilani tha se vendi i tij është i përkushtuar në luftimin e "terroristëve dhe ekstremistëve".

Ai i bëri komentet pas takimit në Uashington me presidentin e Shteteve të Bashkuara George Bush.

Gilani gjithashtu u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara që të mos veprojnë "në mënyrë të njëanshme" kundër militantëve islamikë në Pakistan.

XS
SM
MD
LG