Ndërlidhjet

Përleshje sporadike në Kashmir


Ushtria indiane tha se vazhdojnë përleshjet sporadike ndërmjet trupave të Indisë dhe Pakistanit në Kashmir.

Sipas burimeve nga India, një grup i ushtarëve pakistanezë kaloi dje në pjesën indiane të Kashmirit dhe vrau një ushtar.

India dhe Pakistani kaë zhvilluar dy luftëra për rajonin e Kashmirit, që nga pavarësimi i tyre, në vitin 1947.
XS
SM
MD
LG