Ndërlidhjet

Shtohen masat e sigurisë në Bagdad


Dhjetëra mijëra shiitë u mblodhën për pelegrinazh në faltoren Kadamija, në veri të Bagdadit.

Autoritetet irakiane vendosën ndalim qarkullimin e veturave në qytet dhe forcuan masat e sigurisë.

Dje, në dy sulme vetëvrasëse kundër pelegrinëve, humbën jetën të paktën 25 persona.


XS
SM
MD
LG