Ndërlidhjet

Vazhdon gjyqi për partinë e Erdoganit


Gjykata Kushtetuese e Turqisë edhe sot nuk arriti të marrë një vendim lidhur me nxjerrjen jashtë ligjit të partisë në pushtet. Gjykimi do të vazhdojë dhe nesër.
Partia për Drejtësi dhe Zhvillim e kryeministrit Erdogan akuzohet se po minon bazat laike të Republikës së Turqisë.
XS
SM
MD
LG