Ndërlidhjet

Të mbeten të gjitha opcionet për Iranin


"Asnjë opcion për Iranin nuk duhet hequr nga tryeza", tha ministri izraelit i Mbrojtjes, Ehud Barack. Barack po qëndron në Uashington ku po zhvillon takime në Shtëpinë e Bardhë, Departamentin e Shtetit dhe atë të Mbrojtjes.
Barack ka kërkuar nga zyrtarët amerikanë që të çojnë përpara mundësinë e sankioneve shtesë ndaj Iranit.

Bashkësia ndërkombëtare i ka ofruar Teheranit dy javë kohë për të dhënë një përgjigjje të qartë lidhur me pezullimin e programeve bërthamore për pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG