Ndërlidhjet

Bush takohet me aktivistë kinezë


Presidenti amerikan George Bush është takuar gjatë ditës me pesë aktivistë kinezë të lirisë për të diskutuar shqetësimet rreth gjendjes së të drejtave të njeriut në Kinë. Bush u tha bashkëbiseduesve se do ta merrte mesazhin e lirisë gjatë vizitës së tij në Pekin muajin e ardhshëm. Bush do marrë pjesë në hapjen e Lojërave Olimpike .

Presidenti amerikan tha se qëndrimi i SHBA-ve është i qartë; askush nuk duhet të privohet nga të drejtat e njeriut dhe liritë fetare.
XS
SM
MD
LG