Ndërlidhjet

Indi: Sulme të dështuara terroriste


Polica ka shpërthyer në mënyrë të kontrolluar 18 bomba pranë tregut qëndror në qytetin Surat të Indisë. Lajmi bëhet i ditur nga autoritet dhe vjen vetëm pak ditë pas sulmeve në qytetin Ahmadebad ku humbën jetën 42 njerëz dhe 183 të tjerë u plagosën.

Një grup i panjohur islmaist morri përsipër përgjegjësinë për sulmet në Ahmadebad.

XS
SM
MD
LG