Ndërlidhjet

Zannier takon ministrin serb për Kosovën


Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, do të takohet sot në Prishtinë me shefin e administratës ndërkombëtare, Lamberto Zannier.

Temë diskutimesh në këtë takim pritet të jenë çështjet që kanë të bëjnë me policinë dhe gjyqësinë, për të cilat Bogdanoviq ka thënë se janë dy çështjet më problematike për bashkësinë serbe në Kosovë.

XS
SM
MD
LG