Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 20 militantë


Forcat pakistaneze të sigurisë kanë zhvilluar përleshje të armatosura me militantët pro talibanë në veriperëndim të vendit. Mbi 20 militantë u vranë.

Luftimet erdhën një ditë pasi militantët vranë tre oficerë të shërbimeve sekrete dhe rrëmbyen 30 forca të sigurisë..
Qeveria e Paskistanit nënshkroi një marrëveshje paqësore me militantët në muajin maj, duke i dhënë fund dhunës disa mujore.
XS
SM
MD
LG