Ndërlidhjet

Siri: Gjyq ndaj aktivistëve opozitarë


Grupet për të drejtat e njeriut në Siri thanë se në Damask filloi gjyqi ndaj 12 aktivistëve opozitarë, të cilët kishin nënshkruar deklaratën që bënte thirrje për demokraci në këtë vend.

Organizatat thanë se ata akuzohen për përhapje të informacioneve të rrejshme dhe "dëmtim të shtetit".

Organizata Kombëtare për të Drejtat e Njeriut në Siri tha se të akuzuarit i kanë hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG